پیام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی دکتر افشین دلشاد بمناسبت دوازدهمین بسیج ملی تغذیه (۳۰-۱۵ دیماه ۱۴۰۰) با شعار "تغذیه، کرونا و واکسیناسیون":

چهارشنبه ١٥ دی ١٤٠٠ ساعت ١٣:١٢ ب.ظ   ( بازدید : 8 نفر )


پیام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی دکتر افشین دلشاد  بمناسبت دوازدهمین بسیج ملی تغذیه (۳۰-۱۵ دیماه ۱۴۰۰) با شعار "تغذیه، کرونا و  واکسیناسیون":
در دو سال اخیر سایه سنگین شیوع کرونا ابعاد مختلف زندگی جامعه را تحت تاثیر قرار داده  و تبعات اقتصادی بالایی نیز داشته است ،که نتیجه آن تغییر الگوی غذایی، کاهش مصرف و دسترسی برخی اقلام غذایی می باشد.

تغذیه صحیح نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد، در افرادی که سیستم ایمنی بدن به علت تغذیه نامناسب تضعیف می‌شود، مقاومت بدن در برابر ویروس کرونا کمتر و حتی ممکن است شدت بیماری و دوره نقاهت نیز افزایش یابد.
در بسیج ملی تغذیه سعی داریم ، به مردم اطلاع رسانی ‌شود که تغذیه مناسب و سالم از شدت بروز بیماری کرونا می‌کاهد و منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود، نکته مهم چه برای واکسیناسیون و چه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا داشتن الگوی غذایی مناسب است؛ یعنی الگویی که در آن مصرف قند، نمک و چربی در آن کم است و در مقابل سهم سبزی و میوه و لبنیات متعادل است .

هدف از برگزاری این بسیج، انتشار پیام‌هایی است که به نقش تغذیه صحیح و رعایت یک الگوی غذایی درست در کنترل بیماری کرونا اشاره دارد.
اگر چه هم اکنون بر مبنای رصد وضعیت تغذیه خانوارها و گروه های حساس برنامه های حمایتی مختلفی برای کودکان، مادران باردار و نیز دانش آموزان دیده شده است، اما در بلند مدت سواد تغذیه ای جامعه،  نقش تعیین کننده ای در میزان سلامت عمومی دارد و ما وظیفه داریم آموزش تغذیه را در جامعه تقویت نماییم.
 
 
 


منبع : معاونت بهداشت دانشگاه چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.

جستجو
بیماری ابولا چیست ؟ (۵۳۶۷ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...