دسترسي به جوابهای تست کرونا از طريق سامانه HIS

سه شنبه ٤ آذر ١٣٩٩ ساعت ٢:٦ ق.ظ   ( بازدید : 39756 نفر )


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از دسترسي به جواب های نمونه تست های کووید 19 از طريق سامانه بيمارستانی  HISخبر داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از دسترسي به جواب های نمونه تست های کووید 19 از طريق سامانه بيمارستانی  HISخبر داد.
 دکتر افشین دلشاد اظهار کرد: با توجه به حجم بالای مراجعین مراکز 16 ساعته در کل استان و شلوغی و تراکم بالای افراد بیمار و مشکوک و حجم بالای کار همکاران واحد بیماری ها بعد از مدت ها پیگیری مستمر سامانه جوابدهی افراد سرپایی از منزل بدون مراجعه به مرکز بهداشت بصورت اینترنتی از طریق سایت HIS آزمایشگاه فعال شد.
وی عنوان کرد: افراد می توانند به منظور مشاهده جواب نمونه گیری با مراجعه به آدرس اینترنتی http://hmis.nkums.ac.ir:82 جواب خود را مشاهده و چاپ کنند.
دکتر دلشاد بیان کرد: هدف از راه اندازی این سامانه کاهش مراجعات و تماس های متعدد افراد برای گرفتن جواب آزمایش کرونا، کمک به حفظ محیط زیست در راستای صرفه جویی در میزان کاغذ، کاهش تماس های آلوده از طریق چاپ کاغذ و تحویل افراد بیمار، کمک به قرنطینه حداکثری و فاصله گذاری اجتماعی، کمک به بحث استراحت در منزل در خصوص بیماران کرونایی و همینطور افزایش سطح ایمنی با استراحت کامل در منزل، کاهش بار ترافیکی جامعه و کاهش بار کاری همکاران حوزه بهداشت و ... است.
وی ادامه داد: با راه اندازی این سامانه همچنین بار کاری همکاران حوزه بهداشت کاهش می یابد و نیروهای مراکز 16 ساعته می توانند جواب نمونه های سرپایی را در زمان سریع تری اعلام کنند.


منبع : معاونت بهداشت دانشگاه چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.جستجو
بیماری ابولا چیست ؟ (۷۲۱۱ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...