کارگاه آموزشی طرح امید

سه شنبه ٥ شهریور ١٣٩٢ ساعت ٥:٥٠ ق.ظ   ( بازدید : 7832 نفر )


برگزاری کارگاه آموزشی  سه روزه طرح امید

طرح امید به دنبال ارتقای مهارت‌های رفتاری فرد و آسیب‌شناسی رفتارهای ضداجتماعی است.

با توجه به گسترش و پیشرفت سریع جهان در زمینه‌های مختلف و تاثیر آن بر جوامع بشری ، انسان در هر لحظه با سئوال و مسئله‌ای ناشناخته روبه رو می‌شود که این امر می‌تواند فرد، خانواده و جامعه را بدون آنکه خودش متوجه شود به آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی مبتلا سازد. که برای پیشگیری از این آسیب ها بایستی راهکارهایی مد نظر قرار گیرد.

در این راستا طرح امید مبتنی بر مبانی ارزشی، دینی و بومی، به دنبال توانمندسازی، بازتوانی و توان‌افزایی افراد به آسان‌ترین شیوه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن میتواند مثمر ثمر واقع شود دوره اميد براي دستيابي به نيازهاي دنياي امروز طراحي شده و شعار آن اخلاق، معرفت، يادآوري و دست گيري از ديگران است.

هدف از اجراي اين طرح ارتقاي مكارم اخلاقي و تعهد اجتماعي در بين افراد جامعه است اين طرح بدنبال توانمندسازي افراد براي مديريت ضعفها و

با این هدف طی نشستهای متعدد معاون بهداشتی و گروه سلامت روان اجتماعی و اعتیاد  معاونت بهداشتی که جهت برگزاری هر چه بهتر در محل دفتر برنامه‌ریزی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار شد مقرر گردید دوره آموزشی جهت پرسنل دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردد.

 در نهایت طرح امید در قالب کارگاه آموزشی به منظور ارتقاء سطح مهارت‌های رفتاری برای کارکنان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی  خراسان شمالی با هماهنگی دفتر برنامه‌ریزی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بعد از نشستهای متعدد جهت برگزاری هر چه بهتر  در مورخه 24/5/92- 26/5/92 و 27/5/92 در محل معاونت بهداشتی به صورت مجزا جهت خانمها و آقایان  برگزار شد.

در این دوره 3 روزه آموزشی به  پرسنل دانشگاه علوم پزشکی الگوهای رفتاری و اخلاقی مناسب معرفی و مهارت‌های رفتاری به آنها ارائه شد .و تعداد  45 نفر از پرسنل در این دوره از  آموزش  بهره  مند شدند.

: طرح امید با شعار «امید» به معنای الف ـ اخلاق، م ـ معرفت، ی ـ یادآوری، د ـ دستگیری از دیگران، به عنوان شیوه‌ای علمی و برآمده از تجارب مثبت در خراسان شمالی  به زودی جهت پرسنل دیگر دانشگاه برگزار خواهد شد.  .

آشکارسازی گرایش‌های فطری، اخلاقی و تمایلات ذاتی، انگیزه کسب دانش و اطلاعات فطری و نهفته در افراد، انتقال و مبادله اثرگذار تجربه‌ها، ایجاد اعتقاد و ایمان راسخ برای به کار‌گیری دانش و مهارت‌های لازم در متن زندگی از اهداف مهم دیگر این  طرح میباشد .

در پایان  طی نظرسنجی  صورت پذیرفته از شرکت‌کنندگان در این کارگاه، اجرای این طرح موجب ایجاد یک فضای معنوی، دوستانه و شاد برای فراگیران شده است به طوری که افراد احساسات، تجربیات و افکار خود را بیان کرده که در ارتقای مهارت‌های رفتاری، نحوه تفکر، نگرش و عملکرد پرسنل هم در محل کار و هم در برخورد با مراجعان و همکاران بسیار سودمند و مؤثر واقع شده است.

 

تهیه و تنظیم : گروه سلامت روان اجتماعی و اعتیاد  با مشارکت گروه آموزش سلامت معاونت بهداشتی


منبع : چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.جستجو
بیماری ابولا چیست ؟ (۷۲۰۶ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...